ساخت سوله در همدان

در مقاله ساخت سوله در همدان قرار است تا شما را با روش ساخت سوله در ناحیه های مختلف با شرایط هوایی متفاوت آشنا کنیم. همراه باشید تا انتهای این مقاله.

حتما تا کنون در رابطه با شهر همدان شنیده اید یا به آن جا رفته اید. همدان یکی از شهر های بزرگ ایران است که در قسمت غرب کشور می باشد و و کوهستانی است و در بین شهر های ایران در دسته شهر های سرد سیر قرار گرفته است. همین تفاوت ها در آب و هوای شهر باعث شده تا سوله هایی که ساخته می شوند از نظر مقاوم با یک دیگر فرق داشته باشند.

ساخت سوله در همدان

ساخت سوله در همدان

نکته: محلی که سوله در آن قرار است احداث شود باید مورد بررسی قار گیرد تا میزان بارش برف و باران، میزان بار باد ها، بار زلزله احتمالی که ممکن است در ساخت سوله تاثیر داشته باشد بررسی شود.

کارشناسان در قدم اول به این موضوع می پردازند و همه این حوادث را برای ساخته سوله تا بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ سال قبل بررسی می کنند. به عنوان مثال برای ساخت سوله در همدان باید بدانید که بار برف در این شهر ۱۵۰ کیلوگرم بر متر مربع تایین شده است و لی در شهر ارک این سرعت ۱۰۰ است این یعنی این که سوله ای که در ارک ساخته می شود با سوله ای که در همدان ساخته می شود از نظر مقاومت فرق دارد. و چیزی که باید بدانید این است که در شهر های گرمسیر این مقاومت در سوله کمتر است زیرا در این شهر خطری مث بار های سنگین سوله را تهدید نمی کند.

برای بار زلزله هم همین تحقیقات صورت می گیرد که پس از انجام این تحقیقات می توانند سوله را با مقاومت در برابر این بار ها بسازند.
نکته مهم این است که باید در نظر داشته باشید دانستن این موضوعات می تواند جلوی کلاهبرداری ها را بگیرد پس برای جلوگیری از این که گول ساله ساز های کلاه بردار را نخورید پس از گرفتن دفترچه محاسبات که مهم ترین رکن برای سوله سازی است، آن را به سازمان نظام مهندسی نشان دهید تا از صحت و سقم آن ( درستی ای نادرستی ) مطمئن شوید.

پیش از آن که در رابطه با سوله سبک بدانید توصیه می کند که مقاله انواع سوله را مطالعه کنید برای درک بهتر شما از این مطالبی که گفته شده. 

ساخت سوله سبک در همدان

ساخت سوله در انواع متفاوتی قابل اجرا می باشد که ساخت سوله سبک در همدان یکی از این نوع ها است. سوله های سبک را بیشتر به نام سوله خرپایی می شناسند و در بین سوله های دیگر یکی از بهترین نوع آن ها است زیرا این سوله با توجه به نرم افزار های پیچیده ای طراحی شده است که به تازگی روی کار آمده و استفاده از آن نیاز به مهارت خاصی دارد که مهندسین ما این مهارت ها را دارند. این سوله ها از وزن پاینی نسبت به سوله های دیگر برخوردار اند و ذلیل اصلی آن هم استفاده از پروفیل به جای فولاد و آهن در اسکلت اصلی است. پروفیل ها هم مانند فولا د و آهن از مقاومت بالایی برخوردار اند ولی وزن کمتری دارند و استفاده از آن ها برای ساخت سوله سبک کاری هوشمندانه بود. سوله های خرپایی از مزیت های زیادی برخوردار هستند که منحصر به فرد ترین آن همین وزن پایینی است که دارند و روی قیمت سوله تاثیر های زیادی دارد که در ادامه دلیل آن را متوجه می شوید.

کاربری سوله سبک

کاربری سوله سبک

لازم است تا از ویژگی های سوله خرپایی به چند مورد آن ها برای شفاف سازی بیشتر اشاره کنیم.

  1. این سوله ها قابل احداث در همه اقلیم ها است . به همین دلیل برای ساخت سوله در همدان از آن ها استفاده می شود زیرا از مقاومت  و استحکام بالایی برخوردا اند.
  2. در ساخت آن ها محدودیتی وجود ندارد و می توان ابعاد دهانه آن را که از مهم ترین ابعاد ها در سوله سازی است ، تا بیش از ۹۰ متر در نظر گرفت.
  3. هزینه ای که صرف ساخت سوله های خرپایی در ابعاد بزرگ می شود بسیار مقرون به صرفه است.
  4. این سوله ها در مدت زمان کمی ساخته  می شوند.
  5. در این سوله ها می توان هر نوع جرثقیلی را نصب کرد.
  6. قابلیت جابه جایی دارند، زیرا ازجزای سوله خرپایی پیش ساخته اند( در کارگاه ها ساخته می شوند ) و زمانی که به محل نصب منتقل می شوند با پیچ و مهره به یک دیگر متصل کی شوند. به همین دلیل می توان آن ها را جا به جا کرد.

و …… بسیاری دیگر از این قبلی ویژگی ها.

سایت سوله کو در زمینه ی ساخت انواع سوله ها قیمت ساخت آن ها مطالب مفیدی را جمع آوری و در قالب مقاله برای شما عزیزان قرار داده است می توانید برای اطلاع از این مطالب وارد سایت ما شوید.

ساخت سوله تیر ورقی در همدان 

بد نیست تا در رابطه با ساخت سوله تیرورقی در همدان هم اطلاعاتی داشته باشید. سوله تیر ورقی نوع دیگر سوله است که در زمان های قدیم که سوله های دیگری نبودن از این سوله ها استفاده می شد. همانطور که گفته شد این سوله ها در زمان های قدیم ساخته شده اند که در آن زمان برای بالا بردن مقاومت سوله از فولاد بیشتری استفاده میشد که این عمل باعث افزایش وزن سوله و در نتیجه بالا رفتن قیمت سوله می شد. به همین منظور به سوله های تیر ورقی سوله سنگین یا سوله سنتی هم گفته می شود. در نتیجه رسالت ما در نوشتن این مطالب بالا بردن آگاهی شما است که فکر می کنم تا العان متوجه شده باشد.

سوله خرپایی

سوله خرپایی

سوله دست دوم در همدان  

حتما اسم سوله های دست دوم به گوشتان خورده است. در انواع سوله ها از این نوع سوله هم نام برده می شود در صورتی که این سوله ها طراحی منحصر به فردی ندارند و همان سوله های تیر ورقی هستند. سوله های دست دوم همان سوله تیر ورقی هستند، این سوله ها توسط شرکت های سوله ساز از کارخانه هایی که قصد فروش سوله های قدیمی خود را دارند خریداری می شود و با استفاده از ضایعات به درد نخور بازسازی می شوند و از نو به فروش می رسند. بازار این نوع سوله ها در بین مردم داغ است آن هم به دلیل قیمت پایین آن نسبت به دیگر سوله ها است، در صورتی که خریداری این سوله ها اشتبه ترین کار است زیرا این سوله ها به دلیل قدمتی که دارند مقاومت خود را از دست داده اند و ممکن است دچار تخریب شود و هزینه ای جبرن ناپذیری را به بار بیاورند. پیشنهاد ما این است که اصلا سراغ سوله های دست دوم نروید تا اسیر کلاهبردار ها نشوید، این مهم ترین نکته ای بود که باید در مقاله ساخت سوله در همدان گفته میشد.

قیمت ساخت سوله در همدان

قیمت ساخت سوله در همدان را با توجه به توضیحاتی که داده شد باید فهمیده باشد. مبحث قیمت در امر سوله سازی از مهم ترین نکات است که پیش از هر اقدامی باید به آن پرداخته شود. چیزی کع باید بدانید این است که وزن سوله رابطه مستقیمی با قیمت سوله دارد، یعنی هرچه .وزن سوله بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر میشود. امروزه با توجه به وضعیتی که است مردم به دنبال سوله ای هستند که هم از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد و هم قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد که سوله های خرپایی این ویژگی ها را دارد.

شهرک های صنعتی در همدان

هر کدام از شهر ای ایران را اگر دیده باشید دارای شهرک های صنعتی می باشند که بیشتر کارخانه ها و کسب و کار های کارخانه ای در آن جا هستند. شهرک صنعتی به منطقه ای گفته می شود که حدود ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر دور تر از شهر اصلی قرار گرفته اند که در این جا به چند مورد از شهرک های صنعتی همدان می پردازیم که ساخت سوله در همدان در این شهرک ها صورت میگیرد.

  • شهرک صنعتی شوشاب ملایر
  • شهرک صنعتی سهند ملایر
  • شهرک صنعتی حاجی آباد ملایر
  • و…….

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد هدف ما از نوشتن این مقاله های کامل بالا بردن سطح اگاهی شما عزیزان می باشد. از شما سپاس گذارم که تا اخر همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست