Blog

ساخت سوله صنعتی

در مقاله ساخت سوله صنعتی قرار است درباره سوله سازی و هزینه ای که صرف آن می شود صحبت کنیم. سوله در موارد و کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد، و بسیاری از کارفرماها از ساخت و ساز ساختمان های بزرگ برای کار خود خسته شد اند زیرا این ساختمان ها علاوه بر هزینه ی زیادی که دارد امکانات مورد نیاز کار را فراهم نمی کنند و بخاطر همین موضوع کارفرماها سراغ سوله ها با ابعاد بزرگ می روند و خیلی از شرکت های صنعتی برای کار خود سراغ ساخت سوله صنعتی می روند در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

سوله صنعتی سبک - ساخت سوله صنعتی

سوله صنعتی سبک

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت سوله :

عوامل تاثیر گذار در قیمت سوله به عوامل زیادی بستگی دارد که درباره آن توضیح می دهیم، از مهم ترین عوامل که تاثیر مستقیمی روی هزینه ی ساخت سوله دارد طول ابعاد دهانه سوله می باشد، طول دهانه سوله بسیار مهم است.

همانطور که در قسمت بالا گفته شد هرچه ابعاد دهانه بزرگ تر باشد قیمت سازه  بالا تر میرود زیرا در ساخت آن از فولاد بیشتری استفاده شده است. این موضوع فقط به اسکلت سازه ختم نمی شود ولی باید دانست که هرچه طول دهانه بیشتر باشد متراژ دیوار ها پاین تر می آید و فونداسیون کار هم کاهش میابد در نتیجه طول مفید سوله همان ابعاد دهانه می باشد که باید خیلی به آن توجه کرد. برای ساخت سوله صنعتی با هزینه ی پایین پیشنهاد ما سوله های خرپایی می باشد، این سوله ها از مزیت های زیادی برخوردار هستند که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می دهیم.

نکته بعدی که برای عوامل تاثیر گذار در قیمت سوله باید به آن توجه کرد روش ساخت سوله می باشد که در ساخت سوله صنعتی امری مهم می باشد. سوله ها به سه روش ساخته می شوند
سوله های خرپاییسوله های خرپایی را با نام های دیگر هم می شناسند مانند سوله سبک و سوله مدرن، به دلیل استفاده درست از متریال مصرفی و طراحی اصولی این سوله ها وزن کمتری نسبت به سوله های دیگر دارند به همین دلیل به آن ها سوله سبک می گویند. 
سوله های تیرورقسوله های تیر ورقی از زمان های قدیم بوده و مورد استفاده قرار گرفته است به همین دلیل به آن سوله سنتی هم می گویند. در ساخت این سوله ها از متریال مصرفی زیادی استفاده می کردنند تا مقاومت سازه را بالا ببرند که این امری غلط است و هزینه سازه را افزایش می دهد، به همین سبب به آن سوله سنگین نیز می گویند. 
سوله های یو بی امسوله های یو بی ام به دلیل ساختی که دارند خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا سقف ین سوله ها قوس زیادی دارد و امکان نصب خیلی از اجزای بزرگ که برای کار نیاز است را نمی دهد.

سوله خرپایی - ساخت سوله صنعتی

سوله خرپایی

روش ساخت هر یک از آن ها با یک دیگر متفاوت می باشد و هر کدام دارای مزیت ها و معایب هایی هستند که با کیلک کردن روی هر یک از لینک ها می توانید این اطلاعات را کسب کنید.
نکته ی دیگر که در قیمت نهایی سوله تاثیر دارد استفاده از متریال مصرفی است که در ساخت سوله باید از متریالی استفاده شود که مرغوب باشد تا کیفیت ساخت را پایین نیاورد.
در ساخت سوله صنعتی عواملی دیگری هم تاثیر دارد که برای شما در ادامه توضیح می دهیم:

روش ساخت سوله: امروزه یرای سوله سازی از روش های نوین استفاده می شود که این باعث شده صنعت سوله سازی بسیار پیشرفت داشته باشد و با مهندسی حرفه ای که در این زمینه شده است در قیمت سوله بسیار تاثیر داشته  و از هزینه های اضافی جلوگیری شده است. سوله های خرپایی سوله هایی هستند که این طراحی ها روی آن ها انجام شده است و امروزه بسیاری کارفرما ها از این نوع سوله ها استفاده می کنند زیرا هزینه ای مقرون به صرفه تر از سوله های دیگری دارد و سوله مقام می باشد که برای ساخت سوله صنعتی مورد خوبی است.

میزان وزن سوله: میزان وزن سوله هم روی قیمت سوله موثر است، هرچه وزن سوله زیاد باشد طبیعتا هزینه ی آن هم بیشتر می شود. ساخت سوله های صنعتی به دلیل نوع کاربری که دارند اغلب از نوع سوله های سنگین هستند ولی با توجه به توضیحی که در قسمت بالا داده شد و به کار گیری تکنیک های خاص می توان سوله های صنعتی سبکی ساخت که هم مقرون به صرفه باشد و هم مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد.

دهانه سوله- ساخت سوله صنعتی

دهانه سوله

تفاوت سوله های صنعتی با غیر صنعتی

در این این قسمت قرار است درباره تفاوت سوله های صنعتی با غیر صنعتی توضیح دهیم. جالب است بدانید که ساخت سوله صنعتی با دیگر سوله ها تفاوتی ندارد با هر نوع کاربری که دارد و این یک تصور اشتباه است. نکته دیگر اینکه بسیاری از مردم فکر می کنند که سوله های تیرورقی یا همان سوله سنگین صنعتی هستند و سوله های خرپایی برای کاربری های غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که این یک باور غلط است، وقتی که تصمیم به ساخت یک سوله گرفته می شود با هر نوعی باید یک سری استاندار هایی در آن رعایت شود که سازمان نظام مهندسی آن ها را اعمال کرده است و با توجه به این استاندارد ها است که مجوز ساخت یک سوله مقاوم و ایمن از هر نظر، صادر می شود که این استاندارد ها را برای شما می گوییم:

ــ مقاومت و استحکام سوله در برابر بار برف
ــ بار باد و طوفان هایی که رخ می دهد
ــ مقاومت در برابر زلزله

این آیتم ها باید برای همه سوله ها اعمال شود چه کاربری صنعتی داشته باشد چه غیر صنعتی

لازم است در مقاله ساخت سوله صنعتی به پوشش سقفی هم اشاره کنم که از اجزای بسیار مهم سوله می باشد و تاثیر بسیار زیادی بر مقاومت سوله دارد. پیشنهاد ما برای شما استفاده از پوشش سقف یو پی وی سی می باشد زیرا این پوشش مناسب برای هر نوع کاربری می باشد و از ویژگی های زیادی برخوردار است. برای مطالعه درباره این پوشش به سایت
سوله کو مراجعه کنید و مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست