ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع ساندویچ پانل ها محسوب می شود که امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است که در این مقاله از ویژگی های این پوشش مطالب مفیدی کسب خواهید کرد. هدف اصلی از نوشتن این مقاله در وهله ی اول آشنایی شما با مدرن ترین پوشش دیواری و شناخت ساندویچ پانل است که در عصر جدید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ولی مهم ترین نکته ای که به آن می پردازی این است که اصلا ساندویچ پانل چیست و چه ساختاری دارد و در چه کاربری هایی می توان از این پوشش استفاده کرد؟

ساختار ساندویچ پانل دیواری ب گونه ای است که از سه لایه تشکیل شده، لایه بالایی و پایینی را از ورق هایی از جنس گالوانیزه، آلوزینک  و آلومینیوم هستند و لایه ای که در وسط کار قرار می گیرد ب عنوان عایق تزریق می شود. عایق هایی که در بین دو ورق قرار می گیرند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند زیرا ۵۰٪ کیفیت ساندویچ پانل وابسته به این عایق ها است.
عایق عایی که از آن ها استفاده می شود معمولا از جنس های پلی استایرن، پلی اورتان، پشم شیشه یا پشم سنگ و xps می باشد که از پلی اورتان بیشتر استفاده می شود زیرا از نظر کیفیت و ویژگی از بقیه عایق ها بهتر عمل می کند.
با روی کار آمدن پوشش دیواری دیگر از مصالحی مثل آجر و سیمان استفاده زیادی نمی شود زیرا این پوشش خیلی بهتر از آجر عمل می کند و از ویژگی های زیادی برخوردار است  و تنها پوششی است که محدودیتی ندارد و برای بیشتر کاربری ها از آن استفاده می شود ، در ادامه بیشتر درباره آن توضیح داده شده است.

"<yoastmark

در سایت سوله کو می توانید مطالب بیشتری درباره انواع پوشش های ساندویچ پانل دریافت کنید کافی است تا روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

ویژگی های ساندویچ پانل دیواری

  1. عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما و رطوبت می باشد.
  2. از مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر باد و زلزله و رانش ها مقاوم می باشد.
  3. قیمت مقرون به صرفه نسبت به دیگر مصالحی که برای پوشش سقف استفاده می شود.
  4. از تنوع بالایی برخوردار است.
  5. کمترین آسیب را به محیط زیست می زند به دلیل اینکه قابل بازیافت می باشد.
  6. این پوشش به راحتی و با استفاده از پیچ و مهره نصب می شود و در مدت زمان کمی این عمل صورت می گیرد.
  7. از وزن پایینی برخوردار است.
  8. در بسیاری از مناطق می توان از آن ها استفاده کرد.
  9. قابل شستشو است. ساندویچ پانل دیواری

"پوشش

نصب ساندویچ پانل ها 

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد از ساندویچ پانل دیواری در بسیاری از کاربری ها مثل انواع سوله ها با کاربری های متفاوت، پوشش دیواری برای سردخانه ها، بیمارستان های صحرایی و…. استفاده می شود و این پوشش نصب راحتی دارد و در مدت کوتاهی می توان آن را نصب کرد آن هم به این دلیل است که ساندویچ پانل ها با پیچ و مهره به یک دیگر متصل می شوند و این ویژگی منحصر به فرد آن ها امکان جا به جایی راحت را به شما می دهد. ساندویچ پانل دیواری نسبت به دیگر پوشش های دیواری از قیمت بیشتری برخوردار اس اما دوام و کیفیت بالای آن و همچینین ویژگی هایی که دارد باعث شده تا بیشترین آمار خرید را به خود اختصاص دهد.

طریقه نصب ساندویچ پانل

طریقه نصب ساندویچ پانل

بهترین روش سوله سازی برای پوشش دیواری ساندویچ پانل

بهترین روش سوله سازی از نظر ما سوله های خرپایی می باشند، لازم است بدانید که از ساندویچ پانل دیواری برای سوله های خرپایی بسیار استفاده می شود و سازه ای مقاوم را تشکیل می دهد. لازم است در این مقاله در رابطه با سوله خرایی بیشتر آشنا شوید. این سوله ها از جمله سازه هایی هستند که با پیشرفت علم و تکنولوژی ساخته شده اند و هر آنچه که یک سوله استاندار باید داشته باشد را دارد، در ساخت این سوله از نرم افزر های بسار پیشرفته ای استفاده شده است که باعث شده تا وزن سوله کمتر شود ولی از مقاومت آن کم نشود. از پوشش دیواری  از نوع ساندویچ پانل که ساخت با کیفیتی نسبت به دیگر پوشش ها دارد در این سوله ها بسیار استفاده می کنند مثل سوله های دامداری و گاوداری برای سوله های سردخانه ای، سوله های صنعتی و …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست