ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای یکی از انواع پوشش هایی است که امروزه مورد استفاده زیادی قرار گرفته شده. این پوشش با استفاده از طراحی مدرنی ساخته شده و همانطور که از اسمش مشخص است برای پوشش سردخانه استفاده می شود در ادامه در رابطهبا این پوشش توضیحات زیادی داده شده که بسیار سودمند می باشد لازم است بدانید که هدف ما از نوشتن مقاله ای حامع راهنمایی و آگاهی بخشی  به شما عزیزان می باشد پس همراه ما باشید.

محیط سردخانه به گونه ای است که دمای آن باید همیشه پایین باشد بهترین کار برای پایین نگه داشتن دما استفاده از ساندویچ پانل سردخانه ای می باشد  قالبا در دما های خیلی پایین انرژی بیشتری مصرف می شود که این پوشش به گونه ای ساخته شده است تا  از استفاده بیش از حد انرژی جلوگیری کند و هم میتوان از آن برای پوشش دیوار و هم سقف استفاده کرد
این پوشش ها به دلیل اورلپ بودن ( سوار هم بودن یا روی هم قرار گرفتن) بهترین گزینه برای عدم انتقال صوت و حرارت می باشد.

ساختار ساندویچ پانل سردخانه به گونه ای است که از دو لایه ورق فلز و یک لایه عایق تشکیل شده و عایق در وسط کار قرا میگیرد. فومی که در بین کار به عنوان عایق استفاده می شود می توتنید از جنس های متفاوتی باشد ولی به طور معمول از عایق پلی اورتان استفاده می شود. پلی ارتان ماده ای شکننده و سفت است که این ماده به تنهایی قابل استفاده نمی باشد ولی با استفاده از آن در بین دو لایه فولاد به صورت ساندویچ پانل پوشش کاربردی را تشکیل می دهد. پوشش ساندویچ پانل از نوع سردخانه ای همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم برای حفاظت از محصولات از استاندار هایی در ساخت برخوردار است و عرضی که برای آن در نظر گرفته شده حدود 5\118 سانتی متر می باشد آن هم برای اینکه درز کمتری در کار ایجاد شود.

ساندویچ پانل های دیواری و کیلن روم هم، همانند پانل های دیواری از ویژگی های زیادی برخوردار هستن که این ویژگی ها را می توانید در لینک که قرار داده ایم مطالعه کنید. 

 مزایا ساندویچ پانل سردخانه ای

مزایا ساندویچ پانل سردخانه ای بسیار زیاد می باشد که با چند نمونه از آن در این قسمت آشنا می شویم:

 • پوشش ساندویج پانل با گذشت زمان استحکام و کیفیت خوب خود را از دست نمی دهد.
 • در هنگام ساخت این پوشش استاندار هایی اعمال شده است که ساخت ساندویچ پانل سردخانه ای در شرکت سوله کو این استاندار ها به طور کامل رعایت می کند.
 • جنس کار به گونه ای است که هم به راحتی شسته می شود و هم گرد و غبار را یلی محدود به خود جذب می کند.
 • مزیت بزرگ و غیر قابل انکاری که دارد این است که عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما می باشد.
 • از مقاومت خوبی در برابر حوادث برخوردار است.
 • به دلیل اینکه این پوشش به طور مجزا در کارخانه ها تولید می شود به همین دلیل با استفاده از پیچ و مهره به یک دیگر متصل می شود و این ویژگی باعث می شود که به راحتی بتوان آن را نصب کرد.
 • قابلیت جا به جایی دارد.

قیمت پوشش سردخانه ای

قیمت پوشش سردخانه ای با توجه به موارد بسیاری محاسبه می شود که در این قسمت در رابطه با آن توضیحاتی داده شده است. اندازه و ابعادی که برای پوشش در نظر گرفته می شد رابطهی مستقیمی با هزینه ی ساندویچ پانل سردخانه ای دارد، یعنی هرچه اندازه ها و ابعاد بیشتر باشد و قیمت هم بیشتر می شود. امروزه با رویه کار آمدن ساندویچ پانل های سردخانه ای دیگر استفاده از پوشش های دیواری و سقفی برای سردخانه ها کمتر شده آن هم به دلیل ویژگی هایی است که این پوشش دارد و کیفیت و دوامی که در بلند مدت دارد باعث شده تا قیمت بیشتری نسبت به دیگر مصالح داشته باشد.

عایق های مصرفی برای ساندویچ پانل سردخانه ای 

برای ساندویچ پانل های سردخانه ای از عایق های متفاوتی استفاده می شود که از آن ها نام می بریم:

 • پلی استایرن: فوم پلی استایرن از نوعی ماده شیمیایی تشکیل شده است به نام مونرمر استایرن که شکی ظاهری این ماده شبیه به بلور های ریز می باشد و در چهار نوع معمولی، مقاوم، انبساطی و اکسترود شده ساخته می شود.
 • پلی اورتان:  پلی اورتان هم همانند پلی استایرن شامل چند نوع می باشد به نام های B3، B2، B1 که B1 مشابه با عایق PIR  عمل می کند. B2 از دو عایق دیگر بهتر عمل می کند و مقومت خیلی خوبی دارد، این عایق در برابر آتش بسیار مقاوم می باشد و قابلیت خود خاموش شوندگی دارد و هنگامی هم که آتش بگیرد ظرف جند ثانیه کوتا خاموش می شود. B3 نسبت از مقاومت کمی برخوردار است و این عاین عایق اصلا پیشنهاد نمی شود زیرا به سرعت در هنگام حوادثی مثل آتش سوزی واکنش نشان می دهد و گازی که بر اثر آتش گرفتگی این عایق پخش می شود بسیار مضر است.
 • xps: این عایق از جنس همان پلی استایرن است منتها در ارتفاع و و سطح کمتر و به نوعی ضعیف تر عمل می کند.
 • پشم شیشه و پشم سنگ: پشم شیشه هم مقاومت بالایی دارد ولی ایرادی که دارد که دارد این است، بعد از مدتی ددر اثر کهنگی و حتی رطوبت حاصل از باران دچار ریزش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست