Blog

سوله سازی اردبیل

برای سوله سازی اردبیل باید به نکات زیادی توجه کرد. موارد زیادی در ساخت سوله وجود دارد که روی هزینه و قیمت سوله تاثیر می گذارد و عدم بی توجهی به این موارد هزینه های گزافی را به بار می آورد. در کل برای ساخت یک سوله ی مقاوم و خوب باید اطلاعات بسیار زیادی در این زمینه داشت که ما این اطلاعات را در این مقاله در اختیار شما قرار داده ایم

در بحث سوله سازی مهمترین نکته محلی است که سازه قرار است در آن بنا شود. مثلا ساخت سوله در شهر های کوهستانی و پر بارش با توجه به شرایط آب و هوایی آن منطقه با شهر های مرطوب فرق دارد. پس در گام اول باید شرایطی آب و هوایی منطقه را تا ۳۰ سال گذشته مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که می دانید اردبیل از جمله مناطقی است که میزان بارش برف در آن جا زیاد می باشد پس سوله ای که در این شهر ساخته می شود باید بسیار مقاوم باشد و بار برف این منطقه باعث تخریب سازه نشود، در شهر هایی که رطوبت در آنجا زیاد است مثل ( مازندران، گیلان، بندرعباس و …..) در اسکلت سازه ها از فولاد و آهن آلات مصرفی با ضخامت بیشتری استفاده کرد زیرا این متریال مصرفی که نام بردیم در مدت زمان کمی دچار خوردگی می شوند و با ضخیم تر گرفتن آن این روند دیر تر اتفاق می افتد.

سوله سازی اردبیل

سوله سازی اردبیل

سایت سوله کو در زمینه سوله سازی مقاله های زیادی دارد که برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان منبع بسیار خوبی می باشد پس از این سایت دیدن کنید.

قیمت سوله سازی اردبیل

قیمت سوله سازی اردبیل به موارد زیادی بستگی دارد که در این قسمت به آن می پردازیم:

ــ روش ساخت سوله ها: سوله ها انواع مختلفی دارند و روش ساخت هر نوع سوله با سوله دیگر متفاوت می باشد و هریک طراحی منحصر به فرد خودش را دارد. بعضی از این سوله ها به دلیل استفاده بیش از حد متریال مصرفی از هزینه ی بالایی برخوردار هستند که ساخت آن ها در هیچ کاربری به صرفه نمی باشد که در قسمت های بعد درباره آن بیشتر توضیح  می دهیم.

ــ متریال مصرفی: متریال مصرفی جزو مهم ترین چیزها در ساخت سوله به حساب می آید. برای اینکه سوله از مقاومت خوبی برخوردار باشد و استحکام بالایی داشته باشد باید از متریال مصرفی با کیفیتی در ساخت آن استفاده شود که آن هم بستگی به شرکت سازنده دارد.

ــ وزن سوله: هرچه از اجزا و متریال مصرفی بیشتری در ساخت سوله استفاده شود وزن سازه بالا تر می رود و خوب است بدانید که وزن سازه رابطه مستقیمی روی قیمت سوله دارد، یعنی هرچه وزن بیشتر باشد قیمت هم بیشتر است.

ــ سایز سوله: سوله ها با توجه به نوع کاربری که برای آن ها در نظر گرفته شده سخته می شوند و ابعاد و اندازه های سوله را کارفرما مشخص می کند.

ــ دهانه سوله: مهم ترین ابعاد در سوله سازی طول ابعاد دهانه می باشد که اصطلاحا به آن طول مفید هم می گویند. سوله ها با ابعاد دهانه بزرگ در کاربری های زیادی استفاده می شوند و ارزش بسیار زیادی دارند زیرا در این سوله ها دیگر محدودیتی در رفت آمد برای اجزای بزرگ در کار را ایجاد نمی کنند.

در کل برای سوله سازی اردبیل باید سوله ای را در نظر بگیریم که از نظر ساخت و قیمت مقرون به صرفه باشد که با این نوع سوله آشنا خواهیم شده.

 

طراحی زیبای سوله خرپایی - سوله سازی اردبیل

طراحی زیبای سوله خرپایی

بهترین روش ساخت سوله در اردبیل 

بهترین روش ساخت سوله در سوله سازی اردبیل سازه های خرپایی می باشند. سوله خرپایی امروزه به عنوان سوله مدرن در بین مردم شناخته شده است، طراحی این سوله ها با استفاده از نرم افزار های محاسباتی بسیار پیشرفته و دانش های تخصصی بالایی استفاده شده و به همین دلیل است که روز به روز آمار ساخت این نوع سوله بالا می رود.
از مهم ترین ویژگی های سوله خرپایی که آن را به بهترین روش ساخت سوله تبدیل کرده است می توان به وزن کم، مقاومت بالا، قیمت مقرون و ویژگی های منحصر به فرد آن اشاره کرد. در ساخت این نوع سوله از متریال مصرفی به صورت مهندسی شده و بهینه استفاده شده است و برای بالا بردن مقاومت سوله از متریال مصرفی بیهوده استفاده نشده به همین دلیل این نوع سوله نسبت به سوله های دیگر وزن کمتری دارد. خوب است بدانید که تاثیر گزار ترین عامل روی قیمت سوله  وزن آن است که هرچه وزن سازه سنگین تر باشد قیمت آن بیشتر می شود.

ابعاد دهانه سوله سبک - سوله سازی اردبیل

ابعاد دهانه سوله سبک

از سوله های خرپایی در بسیاری از شهر ها مثل( مازندران، کرمان، ساوه، کرج، شیراز، اصفهان و…..) استفاده شده و مطابق با همان منطقه و شرایط آب و هوایی ساخته شده است که تا به امروز مورد رضایت کارفرماها بوده. 

در این قسمت چند نمونه از ویژگی های سوله سبک را برای شما مثال زده ایم:

  • سوله خرپایی در سوله سازی اردبیل از مقاوم ترین و با استحکام ترین سوله است.
  • به دلیل اینکه اجزای این سوله را در کارخانه ها می سازند و بعد به محل پروژه  ارسال می کنند این سوله در مدت زمان کمی ساخت می شود .
  • از جمله سوله هایی است که در دهانه های بالای ۱۰۰ متر بدون ستون میانی ساخته می شود و آن هم به دلیل ساخت درستی است که دارد.
  • در ابعاد و اندازه های بالا از قیمت مقرون به صرفه ی برخوردار است.
  • قابلیت جابجایی دارد زیرا اجزا به وسیله ی پیچ و مهره به یک دیگر متصل می شوند و خیلی راحت از یک دیگر جدا می شوند و حتی  این امکان را به ما می دهند که در هر زمان برای گسترش کار سوله را بزرگ کنیم.
  • امکان نصب انواع جرثقیل ها
  • در ساخت محدودیتی ندارد و می توان سوله های دو طبقه هم ساخت.
  • در کاربری های صنعتی و غیر صنعتی قابل استفاده است.
  • از اجزای این سوله ها می توان در ساخت بدنه هواپیما ها و تالار ها استفاده کرد آن هم به دلیل مقاوم بودن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست