سوله سازی در ساوه

سوله سازی در ساوه شامل موارد و استاندار هایی است که باید رعایت شود. در این مقاله هدف  اصلی آشنایی شما با سوله و کاربرد آن در مشاغل مختلف می باشد، برای ساخت سوله در ساوه باید از بهترین نوع سوله استفاده شود که درباره آن توضیح خواهیم داد مواردی که در این مقاله به بررسی و توضیح آن می پردازیم شامل موارد زیر کی باشد:

  • ساخت سوله در ساوه
  • بهترین روش سوله سازی در ساوه
  • قیمت سوله
موقعیت جغرافیایی ساوه روی نقشه - سوله سازی در ساوه

موقعیت جغرافیایی ساوه روی نقشه

 

ساخت سوله در ساوه

ساخت سوله در ساوه با توجه به استاندار هایی اعمال می شود  که سازمان نظام مهندسی برای این شهر اعمال کرده، این سازمان با بررسی شرایط منطقه ای که قرار است سازه ای در آن ساخته شود قوانینی را اعمال می کند که با رعایت کردن این قانون ها سوله ای که ساخته می شود قطعا از مقاومت بالایی برخوردار است. در انتخاب نوع سوله باید بسیار با دقت عمل کرد و سوله ای را انتخاب کرد که همه فاکتور های لازم برای مشاغل مختلف را در هر منطقه مثل { ساخت سوله در کرمان، مشهد، هرمزگان، کرج و …..} داشته باشد، سوله سازی در ساوه هم به همین شکل است، ساوه شهری است که زمستان های پر بارش دارد و هوای تقریبا مرطوبی دارد پس سوله ای که در این منطقه ساخته می شود باید به گونه ای باشد که در برابر رطوبت  دچار خوردگی و زنگ زده گی نشود که در ادامه درباره بهترین روش ساخت سوله توضیح داده ایم.

سوله خرپایی - سوله سازی در ساوه

سوله خرپایی

بهترین روش سوله سازی در ساوه

بهترین روش سوله سازی در ساوه از نظر مهندسی ما سوله خرپایی می باشد. سوله ها انواع مختلفی دارند که هر یک ویژگی ها و طراحی های متفاوتی دارند که برای شما خواهیم گفت:
سوله خرپایی: سوله های خرپایی سوله هایی هستند که در عصر جدید مورد استفاده بسیاری قرار گرفته اند، این سوله ها به نام های سوله سبک و سوله مدرن هم شناخته شده اند. در طراحی سوله سبک از نرم افزار های مدرنی استفاده شده که استفاده از این نرم افزار ها برای محاسبات در طراحی سوله نیازمند داشتن مهارت بالایی است. این سوله نسبت به سوله های دیگر وزن کمتری دارند و دلیل آن استفاده از متریال مصرفی به صورت بهینه و منطقی می باشد و در ساخت اسکلت اصلی به جای استفاده از فولاد از پروفیل استفاده شده که وزن سازه را به طور چشم گیری کاهش داده در صورتی از کیفیت و مقاومت سازه ذره ای کم نشده است. سوله های خرپایی بهترین روش سوله سازی در ساوه می باشند زیرا این سوله در ساخت محدودیتی ندارند و تنها سوله هایی هستند که طول دهانه را تا بیش از ۱۵۰د متر بدون ستون میانی تحمل می کنند و این ویژگی منحصر به فرد این نوع سوله می باشد.

 سوله تیر ورقی: سوله های تیر ورقی از زمان های خیلی قدیم وجود داشته است و در ایران به فراوانی یافت می شود زیرا طراحی این سوله ها نیازمند مهارت خاصی نیست. به این سوله ها سوله سنگین و سوله سنتی هم می گویند، در ساخت این سوله ها از فولاد زیادی استفاده شده آن هم به دلیل بالا بردن مقاومت سوله ، در صورتی که این کار اشتباهی است و علاوه بر این که وزن سوله را افزایش می دهد محدودیت های زیادی را هم به بار می آور مثلا، سنگین بودن سوله باعث می شود که در دهانه های بزرگ از این سوله استفاده نکنند یا اگر هم استفاده می کنند از ستون میانی کمک گرفته  شود که این ارزش سوله را پایین می آورد و در طول های زیاد هزینه ی ساخت این سوله بسیار زیاد است. پس برای کاربری که دارید اگر به سوله ای با طول زیاد نیاز دارید سراغ سوله های تیر ورقی نروید.

نمونه ای از سوله تیر ورقی - سوله سازی در ساوه

نمونه ای از سوله تیر ورقی

سوله یو بی ام: سوله های یو بی ام سوله هایی هستند که در دسته ی سوله های مدرن قرار می گیرند ولی خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند آن هم به دلیل قوس زیادی است که دارند و عملا از همه ی فضای سوله نمی توان استفاده کرد و فقط قسمت وسط سوله است که مورد استفاده قرار می گیرد. اجزای سوله های یو بی ام تشکیل شده از  ورق های بزرگی است که به محل احداث سازه منتقل می شود و با استفاده از دستگاه های بزرگی به آن قوس داده می شود و به یک دیگر دوخته  داده می شود و همین روند باعث شده که این سوله امکان جابجایی نداشته باشد. پوشش سقف و دیواره های این سوله از جنس پلی اورتان است که میکروب ها را به خود جذب می کند و امکان ضدعفونی کردن و شستن هم به ما نمی دهد و این عیب سوله یو بی ام  باعث شده در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار نگیرد.

سوله دست دوم: در مقاله سوله سازی در ساوه لازم است  تا درباره سوله های دست دوم هم توضیحاتی داده شود تا در دام کلاهبردار ها نیفتید. سوله های دست دوم همان سوله های تیرورقی هستند که از کارخانه هایی که قصد گسترش کار خود را دارند و یا به دلیل فرسودگی دیگر مورد نیازشان نیست خریداری می کنند و این سوله ها را با استفاده از ضایعات بازسازی می کنند و دوباره به فروش می رسانند که کیفیت خوبی ندارند و بهتر است هزینه ای که صرف خرید این سوله ها می شود را برای سوله های نو گذاشت و سوله ای را خریداری کرد که از مقاومت و استحکام آن اطمینان حاصل کرد.

قیمت سوله

قیمت سوله برای سوله سازی در ساوه بر حسب ابعاد و اندازه ای است کاربر در نظر دارد و نوع سوله ای که قرار است ساخته شود. هزینه سوله های خرپایی در ابعاد بالا بسیار مقرون به صرفه است و این سوله ها به گونه ای هستند که امکان جابه جایی دارند زیرا بیشتر اجزای این سوله ها در کارخانه ها ساخته می شود و عملا فقط مرحله نصب سازه در محل احداث صورت می گیرد و این امکان را به کاربر می دهد تا سوله خود را بعد از مدت ها بزرگ کند زیرا اجزای سوله سبک به وسیله پیچ و مهره به یک دیگر مونتاز می شود و به راحتی می توان این اجزا را از یک دیگر جدا کرد و سوله را بزرگ کرد. سوله های سبک از فونداسیون قوی برخوردار هستند و در برابر حوادث طبیعی از خد مقاومت خوبی نشان می دهند و تنها سوله هایی هستن که در طول ابعاد دهانه بزرگ قیمت پایین تری نسبت به سوله های دیگر دارند. خوب است بدانید که طول ابعاد دهانه تاثیر مستقیمی روی قیمت سوله دارد یعنی هرچه ابعاد دهانه طول بیشتری داشته باشد هزینه ای آن هم بالا تر است ولی در سوله خرپایی اینگونه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست