سوله سازی در مشهد

سوله سازی در مشهد شامل استاندار های زیادی می باشد که سازمان نظام مهندسی آن را اعمال کرده، برای ساخت سوله باید به نکات زیادی توجه کرد تا سازه ای مقاوم ساخت. ساخت سوله در شهر های مختلف متفاوت می باشد، باید بدانید هزینه ای که صرف ساخت سوله می شود هزینه ی کمی نیست ولی می توان با اطلاعات کافی در مورد سوله، این هزینه را به حداقل رساند و سازه ای مقرون به صرفه ساخت پس در ادامه با ما همراه باشید:

موقعیت مکانی مشهد روی نقشه - سوله سازی در مشهد

موقعیت مکانی مشهد روی نقشه

کاربرد سوله سازی در مشهد

کاربرد سوله سازی در مشهد زیاد است زیرا کاربری های متفاوتی و بسیاری در مشهد وجود دارد که برای گسترش کار خود نیاز به سوله هایی دارند که هم با توجه به شرایط آب و هوایی مشهد مقاومت و استحکام خوبی داشته باشد و هم از نظر قیمت از صرفه اقتصادی برخوردار باشد. همانطور که می دانید شرایط آب و هوایی در ساخت سوله بسیار تاثیر دارد، مثلا برای ساخت سوله در مناطقی که کوهستانی است و بارش برف زیادی دارد باید از پوشش سقفیی استفاده کرد که تحمل بار برف را داشته باشد یا در مناطقی که مرطوب است و میزان بارش باران زیاد، باید از فولاد مصرفی با ضخامت زیادی استفاده کرد تا مقاومت خوبی در برابر خوردگی و زنگ زده گی داشته باشد. این ها اقداماتی است که پیش از ساخت سوله در هر شهری باید مورد بررسی قرار گیرد و ساخت سوله در مشهد هم بر همین منوال پیش می رود. سوله های خرپایی،  سوله هایی هستند که متناسب با هر نوع شرایط آب و هوایی ساخته می شوند، این سوله ها از ویژگی های زیادی برخوردارند و همین موضوع توجه کارفرما ها را به خود جلب کرده است.

بهترین روش سوله سازی در مشهد

پیشنهاد ما برای سوله سازی در مشهد، سازه های خرپایی می باشند. سوله خرپایی را با نام های دیگری هم می شناسند که یکی از این نام ها سوله سبک است. در متریال مصرفی این نوع سوله ها بجای استفاده از فولاد و آهن از پروفیل استفاده شده که از فولاد سبک تر است و روی وزن سازه تاثیر زیادی داشته است، سبک بودن سوله دلیل بر مقاوم نبودن آن نیست بلکه برای ساخت  این سوله از نرم افزار های پیچیده ای به کار گرفته شده که از متریال مصرفی به طور بهینه استفاده شده است و این موضوع روی وزن و قیمت سوله تاثیر مثبتی داشته. در زمان های قدیم به دلیل نبود امکانات و تکنولوژی بیشتر از سوله های تیر ورقی استفاده می شد که این  سوله ها به سوله سنگین هم معروف هستند که برای بالا بردن مقاومت سوله از متریال مصرفی زیادی استفاده شده و وزن سوله را زیاد کرده که این کار اشتباهی است.

قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله به مواردی زیادی بستگی دارد. یکی از مواردی که در سوله سازی در مشهد بسیار مهم است نوع سوله می باشد. سوله ها انواع مختلفی دارند که در ادامه برای شما نام برده ایم:
سوله خرپایی، سوله تیرورقی، سوله یو بی ام

سوله خرپایی تنها سوله ای است که در دهانه های بالای ۱۰۰ متر بدون ستون میانی ساخته می شوند، و این سوله از مقاومت بالایی برخوردار است و استحکام دارد. سوله های خرپایی با روشی کاملا نوین و طراحی پیچیده توسط مهندسین ساخته شده اند که در کار خود بهترین هستند. این سوله ها در ابعاد های مختلفی ساخته می شوند و در مدت زمان کمی ساخته می شود زیرا بیشتر اجزای این سوله در کارخانه ها ساخته می شود و عملا فقط نصب سازه در محل پروژه صورت می گیرد. اجزای سازه های خرپایی توسط پیچ و مهره به یک دیگر مونتاژ می شوند و خیلی راحت هم از یک دیگر جدا می شوند و امکان جابجایی و حتی گسترش سوله را به شما می دهد ویژگی های سوله خرپایی بسیار زیاد است، این سوله ها با ویژگی های زیادی که دارند از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند که برای سوله سازی در مشهد بهترین گزینه می باشند.

سوله خرپایی - سوله سازی در مشهد

سوله خرپایی

برای اطلاع از ویژگی های این سوله وارد لینک سوله سبک شوید. سوله های سبک را به سوله ارزان هم معروف هستند، برای اطلاع از تجهیزاتی که در این سوله به کار می رود وارد لینک که برای شما قرار گذاشته ایم شوید. 

در مقاله سوله سازی در مشهد لازم است تا درباره سوله تیرورقی هم اطلاعاتی برای شما بگذاریم، سوله های تیرورقی همانطور که در قسمت بالا به گفتیم به نام سوله سنگین هم شناخته شده اند دلیل این کار نبود نرم افزارهای محاسباتی در زمان قدیم بود تا با توجه به آن میزان مقاومت را حساب کرد، به همین دلیل از فولاد زیادی برای بالا برد استحکام سوله استفاده شده که وزن سوله را بالا می برد و در نتیجه هزینه ی ساخت هم بالا می رود، این سوله ها را نم یتوان در دهانه های بالا بدون ستون میانی ساخت زیرا وزن زیاد سوله این امکان را به ما نمی دهد در نتیجه گزینه ی خوبی نیست.

(سوله سازی در مشهد)  سوله های یو بی ام سوله هایی هستند که خیلی مورد استفاده قرار نم گیرند آن هم به دلیل قوس زیادی است که دارند و عملا نمی شود از ۱۰۰٪ فضای سوله استفاده کرد. پوشش سقفی یو بی ام از جنس پلی اورتان می باشد که خیلی زود باکتری و میکروب را به خود جذب می کند و امکان شستوشو را هم به ما نمی دهد به همین دلیل هم برای بسیاری از کاربری ها مثل( سوله های گاوداری، دامداری گوسفندی، مرغ داری ها ، و بسیاری از انبار های مواد غذایی و ….)  اصلا گزینه ی خوبی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست