Blog

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سوله
  4. chevron_right
  5. سوله ساز

سوله ساز :سوله سازه ای فلزی است که برای ساخت آن محاسبا دقیق علمی و فنی صورت گرفته و به صورت تخصصی برای کاربری های متنوع در صنعت، طراحی و ساخته می شود.

با وجود این که استفاده از انواع سوله ها هر چند به صورت سنتی در زمان های قدیم هم مورد توجه بوده است و کاربردهای مختلفی برای آن ها تعریف شده بود اما امروزه با روی کار آمدن شیوه های مدرن و جدید در ساخت سوله ، همزمان کاربرد آن ها در شرایط بهتر و کارایی بیشتری نسبت به قبل نیز در حال افزایش می باشد.

سوله ساز

ساختن سوله به عنوان امری تخصصی که نیار به برنامه ریزی- طراحی و محاسبات دقیق علمی و فنی دارد، در تخصص افراد سوله ساز بوده و مردم عادی نمی توانند وارد این حوزه ی تخصصی بشوند چرا که اگر ذره ای خطا در تجزیه تحلیل ها رخ بدهد ممکن است سازه ی مورد نظر از انسجام کافی برخوردار نبوده و باعث ایجاد خسارت های بزرگی به سرمایه گذار و شرکت های مهندسی و … شود.

سوله ساز فرد متخصصی است که دارای اطلاعات علمی در باره ی ساخت انواع سازه ها بوده و قادر به محاسبه ی دقیق علمی برای ساخت و بارگذاری  اجزای مختلف تشکیل دهنده ی سوله ها می باشد.

فرد سوله ساز در ساخت انواع سوله ها باید فاکتورهای مهمی را مانند: نحوه ی متصل کردن اجزا به یکدیگر، محاسبه ی بارهایی که به سوله وارد می شود (بار برف-باد و جرثقیل و …) ، میزان طول و عرص و ارتفاع سوله مورد نظر، نوع کاربری سوله، آنالیز اطلاعات محل احداث سوله، ابعاد مورد نیاز برای ساخت دهانه ی مناسب با کاربری سوله و … را مد نظر قرار دهد تا با چیدن منطقی این عوامل در کنار یکدیگر سازه ای با کارایی مناسب و مطمئن را در عین کم هزینه بودن و سرعت در ساخت، طراحی کرده و بسازد.

SO9611230405

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست