Blog

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. سوله
 4. chevron_right
 5. سوله مدرن

سوله مدرن

در این مقاله قرار است تا در رابطه با سوله مدرن توضیحاتی داده شود که بسیار مفید است. با پیشرفت علم و تکنولوژی صنعت سوله سای بسیار رونق پیدا کرده و کارخانه ها برای رقابت در زمینه هایی که فعالیت می کنند به سمت این نوع سوله ها می روند.

همانطور که از اسمش مشخص است سوله های مدرن با روی کار آمدن ابزار های پیچید برای طراحی آن ساخته شده اند و کوچک ترین ایرادی نمی توانید در اخت آن پیدا کنید. این سوله ها با نام سوله سبک و سوله خرپایی هم معروف اند که در ادامه در رابطه با ویژگی های این سوله ها آشنا می شوید.

سوله مدرن

سوله مدرن

سوله مدرن چیست؟

سوله مدرن چیست؟ سوله سبک همان سوله مدرن است . این سوله ها امروزه بیشتر آمار خرید را به خود اختصاص داده اند و بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند آن هم به دلیل ویژگی هایی است که دارند. در ساخت این سوله ها به جای استفاده از آهن و فولاد برای اسکلت اصلی از فولادی از مقطع پروفیل استفاده می شود که وزن کمتری نسبت ب دیگر مصالح دارد به همین دلیل به آن ها سوله سبک گفته می شود زیرا از وزن کمتری نسبت به دیگر سوله ها برخوردار اند.

مطالبی که باید در رابطه با سوله سبک بدانید در این چنر خط خلاصه نمی شود، برای اینکه به طور کامل تر و تخصصی تری در رابطه با سوله سبک بدانید می توانید وارد لینکی که قرار داده ایم شوید.

چه بخش هایی بیشتر به سوله مدرن نیاز دارند؟ 

تقریبا نمی توان گفت چه بخش هایی بیشتر به سوله مدرن نیاز دارند زیرا بسیاری از بخش ها نیاز منداین نوع سوله و امکاناتی که در این سوله است نیاز دارند. هر کاری را می توان به فضایی با تجهیزات بهینه تر منتقل کرد و با بالا بردن رادمان، کیفت خروجی را بالا برد و آخر کار محصولی بی نقص داشت. این توضیحاتی که داده شد یک اصل ثابت شده ای است که همه به آن پی برده اند که می توان با مدرن سازی کسب و کار ها و ایجاد فضا و محیط  به رشد و تعالی رسید. ولی در این میان برخی از مشاغل هستند که بیشتر به سوله مدرن نیاز دارند که بهره بیشتری از این نوع فضاسازی دریافت می کنند. ولی به طور خلاصه باید این را بدانید که هرچه محصول و یا کسب و کار پیچیده تر باشد نیاز به سوله مدرن هم بیشتر حس می شود و در رابطه با سوله مدرن هم اطلاعات کافی را دارید و متوجه هستید که از چه منظوری می گوییم.

سوله خرپایی

سوله خرپایی

مزایای سوله سبک

مزایای سوله سبک یا همان سوله مدرن زیاد است که چند مورد از آن را در ادامه ذکر کرده این.

 1. سوله خرپایی با توجه به ساختاری که دارد از مقاومت بالایی برخوردار است و در مدت طولانی می توان از ان استفاده کرد.
 2. متناسب با نیاز مشتری در هر ابعادی که بخواهد قابل اجرا می باشد.
 3. در ساخت آن محدودیتی وجود ندارد، می توان ابعاد دهانه آن را که از مهم ترین طول ها در امر سوله سازی است بدون ستون میانی تا ۱۰۰ متر ساخت.
 4. امکان جابه جایی دارد زیرا اجزای آن به وسیله ی پیچ و مهره به یک دیگر متصل می شوند.
 5. در زمان کمی ساخته می شود  و نصب اجزای آن بسیار راحت است.
 6. متناسب با هر اقلیمی ساخته شده است و می توان از آن در هر ناحیه ای استفاده کرد.
 7. و…..
تنوع در ساخت سوله سبک

تنوع در ساخت سوله سبک

آنچه در قسمت های بالا در رابطه با سوله مدرن گفته شد اصلی ترین موضوعاتی بود که نیاز به سوله مدرن را جدی تر بازگو میکرد که باید در دستور کار قرار خود قرار دهید؛ ولی این به معنی آن نیست که واحد برای تولید یا و یا کارخانه های صنعتی نمی توانند از مزایا و ویژگی های سوله مدرن بهرمند شوند.

سایت سوله کو چندین سال است که در زمینه ی سوله سازی مطالب مفیدی را در قالب مقاله برای شما عزیزان قرار داده است. شما می توانید هم به جهت بالا بردن سطح آگاهی خود در امر سوله سازی و هم حمایت از این سایت،‌وارد آن شوید و مطالب را مطالعه کنید و هر سوال یا انتقادی که دارید برای ما کامنت کنید

کاربری های سوله سبک

کاربرد سوله سبک یا سوله مدرن زیاد است و در بسیاری از کاربری ها می توان از آن استفاده کرد، در این جا به چند نمونه از آن ها می پردازیم.

 • برای ساخت انواع سوله های صنعتی و غیر صنعتی استفاده می شود.
 • انبار ها
 • بیمارستان های صحرایی
 • سالن های نمایش برای دانشگاه ها یا جاهای دیگر
 • آشیانه ی هواپیماها
 • سردخانه ها
 • سالن های ورزشی
 • سالن های پذیرایی و تالار ها
 • بعضی از رستوران ها
 • و…..

قیمت سوله مدرن

نکته ای که باید در امر سوله سازی بدانید قیمت سوله است. سوله مدرن از قیمت مقرون یه صرفه ای نسبت به سوله های تیر ورق یا سوله های یو بی ام دارد. وزن سوله روی قیمت آن تاثیر بسیاری دارد به گونه ای که هرچه وزن سوه بیشتر باشد قیمت آن م بیشتر می شود. بنابر این کارفرما ها سراغ سوله هایی می روند که هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد و هم قیمتی مقرون به صرفه داشته باشد.

خوب است بدانید که در گذشته با توجه به نبود امکانات، سوله سازان برای بالا بردن مقاومت سوله های تیر ورقی که یکی از انواع سوله ها می باشد،‌ از فولاد زیادی در اسکلت اصلی آن استفاده می کردنند که همین امر هم باعث فزایش وزن سوله وهم باعث بالا رفتن  قیمت آن می شود. همین وزن زاید سوله های تیر ورقی نسبت به سوله مدرن باعث شده تا از آن در دهانه های بزرگ استفاده نشود و یا اگر استفاده می شود از ستون میانی در طول ابعاد دهانه آن به کار رود تا احتمال تخریب سوله کاهش یابد. 

لازم است تا در انتهای مقاله از همراهی شما عزیزان تشکر کنم. همراه بودن شما باعث می شود تا ما فعالیت خود را بیشتر کنیم تا شما از این فرصت استفاده کنید و با دید باز و اطلاعات زیاد سول مد نظر خود را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست