Blog

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. سوله
 4. chevron_right
 5. فروش سوله

فروش سوله

امروزه فروش سوله در سراسر ایران رونق بسیاری گرفته است، در ابتدا توصیه ما به شما این ات که پیش از انجام هر کاری در زمینه سوله و سوله سازی این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید تا بتوانید بهترین فروشنده را انتخاب کنید.
در ادامه مواردی که در قیمت فروش و خرید سوله موثر هستند را شرح می دهیم:

 • محل احداث سوله
 • متراژ و مساحت
 • متریال مصرفی متاثر در قیمت ساخت سوله
 • شرایط جغرافیایی
 • استفاده از جرثقیل یا عدم استفاده آن
 • بار برف و باران و وزن باد
 • پوشش سقف و پوشش دیوار ها
 • کاربری سوله و رنگ آمیزی آن
فروش سوله

فروش سوله

که هر یک از این موارد را در ادامه به طور کامل توضیح داده ایم که چه تاثیری روس سازه می گذارند.

 • بار برف: بار برف را بسیاری از سازندگان مورد بررسی قرار نمی دهند و همین امر باعث بسیاری از خسارت ها می شود. مثلا کسانی که سوله دست دوم می فروشند، بار برف را بررسی نمی کنند و سازه ای که مناسب بار برف 1 می باشد را برای شهری که بار برفش 2 می باشد ارسال می کنند و خریدار به علت نداشتن اطلاعات کافی، دچار خسارت هنگفتی می شوند. باید هر سازه ای متناسب با شهر و شرایط آب و هوایی ساخته شود و شما طبق قوانین سوله سازی، نمی توانید هر سازه ای را در هر شهری ساخت و نصب نمود.
 • بار زلزله : بار زلزله هم طبق آمار سازمان نظام مهندسی تعیین می گردد و  در حین ساخت و طراحی یک سوله باید در نظر گرفته شود تا در حین رخ دادن حادثه ای، دچار خرابی نشود.
 • وزن باد : شدت وزش باد نیز می تواند در خرابی سازه متاثر باشد، که امری است بشدت متاثر در فروش سوله که در طراحی نیز باید به آن توجه شود.
 • پوشش سقف و پوشش دیواره ها : پوشش دیواره و سقف متناسب با کارایی سوله شما انتخاب می شود و باید دقت شود اگر در انتخاب پوشش ها دچار اشتباهی شوید ممکن است در نهایت مجبور به تعویض آن ها شوید و یا حتی مجوز ساخت سوله برای شما صادر نشود. مثلا عایق پلی اورتان در سوله های یو بی ام، به هیچ عنوان مناسب یک سری کاربری ها مثل مرغداری ها، گاوداری و … نمی باشد، زیرا به شدت بو را جذب کرده و غیر قابل استفاده می باشد.

برای پوشش سقف و پوشش دیواره ها پیشنهاد ما استفاده از پوشش سقف upvc می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته شده است و نوع پوشش های مدرن محسوب می شود و از ویژگی های منحصر به فرد آن این است که می توان هم به عنوان پوشش سقف و هم به عنوان پوشش دیوار از ان استفاده کرد. 

 

پوشش سقف و پوشش دیوار

پوشش سقف و پوشش دیوار

 شما می توانید پیش از خرید سوله با مشاورین ما در سوله کو تماس حاصل نمایید، ما پاسخ گوی سؤالات شما هستیم. 

 • کاربری سوله : کاربری سوله نقش مستقیم در تعیین ابعاد سوله دارد که ابعاد سوله شامل متراژ دهانه، ارتفاع و طول سوله می باشد که هرچقدر متراژ بالا تر برود میزان مصالح مصرفی نیز افزایش می یابد و در نهایت قیمت فروش سوله نیز بیشتر می شود.
 • متراژ و مساحت: مثلا در ساخت یک سوله، متراژ دهانه سوله، ارتفاع سوله و همینطور طول سوله بسیار نکته قابل توجهی می باشد که متناسب با کاربری سوله توسط طراحان تعیین می گردد. مثلا سوله ای تیر ورقی با دهانه ای با متراژ بالا که ستون میانی هم نداشته باشد، قطعا وزن بالایی خواهد داشت و همانطور که می دانید وقتی وزن سوله شما بالا می رود، قیمت سوله نیز با توجه به رابطه مستقیمی که با وزن سوله دارد، افزایش می یابد. در اینجا نکته قابل توجه این است که؛ اگر شما اطلاعات کافی داشته باشید متوجه می شوید که طبق کاربری سوله مد نظرتان، سوله سبک یا خرپایی بهترین گزینه برای دهانه هایی با متراژ بالا می باشد که هم از لحاظ قیمت به صرفه تر می باشد، زیرا سوله های خرپایی طبق نقشه های مهندسی شده ساخته می شوند که همین امر باعث می شود وزن کلی سوله کاهش یابد و در نتیجه قیمت کلی سوله نیز کاهش می یابد.
  ارتفاع سوله هم یکی از پارامتر های قابل بررسی می باشد؛ ارتفاع سوله هم بسته به نوع کارایی سوله، چند طبقه بودن آن و همینطور استفاده از جرثقیل در سوله، تعیین می گردد. حال هرچه ارتفاع سوله شما افزایش پیدا کند، میزان مصالح مصرفی و متریال نیز بالا می رود که در قیمت سوله تاثیر مستقیم دارد.
 • متریال مصرفی متاثر در قیمت ساخت سوله: مصالح و متریال مصرفی در ساخت سوله بسیار مهم می باشد. شما باید بدانید برای کاربری مورد نظرتان، در سوله از چه پوششی برای دیواره ها یا سقف استفاده شود که هم مناسب باشد و هم کارایی کافی را داشته باشد. با مطالعه مقاله انواع سوله  با تمام زوایای سوله ها آشنا می شوید و می توانید بهتر تصمیم بگیرید.
 • شرایط جغرافیایی: شرایط جغرافیایی شامل بار برف و بار زلزله می باشد؛ همانطور که می دانید بار برف را سازمان نظام مهندسی، طبق آمار 30 سال گذشته و بررسی حداکثر میزان بارش این سال ها تعیین می کند. بار برف نکته بسیار مهمی می باشد که شاید بسیاری از سازندگان در جریان این نکته نباشند و مورد بررسی قرار ندهند؛ در نتیجه سازندگان برای کاهش قیمت، وزن سوله را کاهش می دهند و در نتیجه با اولین بارش برف، سازه شما دچار خرابی و خسارت های هنگفتی در فروش سوله می شود.
  بار زلزله هم توسط سازمان نظام مهندسی، طبق حداکثر ریشتر زلزله ی رخ داده در 30 سال گذشته تعیین می گردد و باید در حین ساخت سازه، مورد بررسی قرار بگیرد و در دفترچه محاسبات آن قید شود، که اگر شما بخواهید از صحت سازه خود مطمئن شوید و وقتی دفترچه را برای تاییدیه به سازمان نظام مهندسی می فرستید، آن ها بتوانند سازه شما را تایید کنند. برای همین است که اصرار بر بالا بردن اطلاعات شما در این زمینه داریم.
 • استفاده از جرثقیل یا عدم استفاده از آن: وجود جرثقیل در ساخت سوله شما یکی از مهم ترین نقش ها را بر عهده دارد. اگر شما در حین ساخت اولیه سوله خرپایی یا هر نوع سوله ای، در نظر داشته باشید که از جرثقیل استفاده کنید، در ابتدا باید وزن جرثقیل را مشخص کرده و سپس وزنی که باید توسط جرثقیل جا به جا شود را مشخص کرده و در نهایت با مشخص شدن پارامتر های نام برده، طراحی سوله شکل می گیرد. زیرا یک طراح باید در حین طراحی سازه ها تمامی وزن ها را در نظر بگیرد تا مبادا با نیروی اضافی که وارد می شود سازه شما تخریب نشود.

 

 • رنگ آمیزی : رنگ آمیزی سازه ها هم قبل از راه اندازی سوله و فروش سوله انجام می گیرد و هدف نهایی از رنگ آمیزی سوله جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سوله در طولانی مدت می باشد. هزینه رنگ آمیزی سازه ها هم بطور جداگانه محاسبه می گردد و در قیمت کلی، تاثیر گذار می باشند.
طراحی زیبای سوله خرپایی

طراحی زیبای سوله خرپایی

فروش سوله در تمامی شهر های ایران 

فروش سوله در تمامی شهر های ایران امروزه امکان پذیر شده است. شاید برای شما قابل درک نباشد که سوله خود را از شهر های دیگر خریداری کنید ولی سوله کو این امکان را به شما می دهد با کمترین هزینه ممکن. شرکت ما در شهر های مختلفی از ایران مثل (تهران ، هرمزگان، مشهد و ……) سوله ساخته است و در هر یک از پروژه ها با شرایط و آب و هوای متفاوت موفق بوده است زیرا با مشاوره خوبی که در این زمینه به کارفرماها داده آن ها را به خرید سوله ای خوب ترقیب کرده و این ها همه حاصل ندین سال تجربه در زمین فروش  سوله و ساخت آن می باشد.

طراحی سوله سبک از نمایی نزدیک

طراحی سوله سبک از نمایی نزدیک

انواع مختلف سوله

در انواع مختلف سوله چیزی که بسیار حائز اهمیت می باشد سوله ای است که از لحاظ مقاومت و استحکام حرف اوا=ل را بزند که در بین سوله ها می توان به سوله خرپایی اشاره کرد. سوله های خرپایی از سوله های مدرنی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. ویژگی های منحصر به فرد این نوع سوله زیاد است و در مقایسه با سوله های دیگر هزینه ی مقرون به صرفه تری در ساخت دارد و محدودیتی در این سوله وجود ندارد به همین دلیل است که بسیاری از کارفرماها امروزه سراغ این نوع سوله ها می روند. فروش سوله خرپایی در همه شهر ها صورت می گیرد و برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست